Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Třeboň


Historické město Třeboň se nachází uprostřed krásné krajiny plné rybníků a lesů. Obdivovat zde můžete renesanční a barokní měšťanské domy, vyhlášené Bertiny lázně a Lázně Aurora, které využívají léčebné síly krásné přírody anebo bohatou nabídku hudebních, výtvarných a divadelních akcí. Pokud budete mít chuť na trochu kultury, za navštívení zajisté stojí Třeboňský zámek či Augustiniánský klášter.


Vstupné:
Snížené vstupné:

Historická část města je autentickým obrazem doby vrcholné éry rybničního hospodářství ze 16. století. Počátky vzniku sahají asi do poloviny 12. století, kdy na tomto území vznikla malá osada, kterou za své výsluhy dostal od krále podnikavý Vítek z Prčic, první známý člen z později rozvětveného rodu Vítkovců. O dvě staletí později se Třeboň vyvinula ve středisko rozšiřujícího se panství, stavěla se městská opevnění zesílená zvenčí vodním příkopem. V roce 1366 se stali vlastníky Třeboně e jejího přilehlého panství bratři z Rožmberka, za kterých město nabylo významu a rozmachu, největšího rozkvětu však dosáhlo v 16. a 17. století za vlády posledních Rožmberků – bratrů Viléma a Petra Voka. Centrem celé městské památkové rezervace je náměstí s renesančními měšťanskými domy a barokními štíty. Z věže staré radnice, jejíž průčelí je ozdobeno freskami s rožmberským, schwarzenberským a městským znakem je krásný výhled do okolní krajiny. V areálu bývalé radnice se nachází barokní divadlo J.K.Tyla z 19. Století, ve kterém sezóně vystupují nejrůznější umělci a divadelní soubory z celé republiky.

Třeboňský zámek je jedním z největších zámeckých komplexů v České republice. Na místě původního gotického hradu bylo později vystaveno honosné renesanční sídlo významného rodu Rožmberků. Rod Schwarzenberků později obohatil zámek barokními dostavbami na vnějším nádvoří. Zámek je obklopen nádherným parkem a hradbami. V současnosti je velká část zámku využita jako depozitář Státního oblastního archivu.

Mapa:

Akce s článkem